CCTV Kamerové systémy

Kamerový zabezpečovací systém je jednoduchou volbou, jak efektivně Váš majetek chránit a sledovat. Při obvyklé činnosti není zapotřebí žádná obsluha, tudíž s tím nejsou spojené žádné dodatečné náklady. Kamerové systémy CCTV („Closed Circuit Television“) jsou uzavřené televizní okruhy, někde se používá také termín „průmyslová kamera“.

Prostor, zájmové oblasti, je snímám kamerou, která je propojena se záznamovým zařízením. Kamer je většinou více, proto jsou záznamová zařízení vybavena několika vstupy. Ke všem kamerovým systémům lze také připojit mikrofon pro nahrávání všech zvuků v monitorované místnosti. Mikrofony mohou být jak součást kamer, tak skryté zařízení.

Přístup do systému je chráněn heslem proti neoprávněnému použití, a to jak přes internet tak lokálně.

K videozáznamům se můžete vrátit kdykoli v řádu dnů až měsíců, jsou ukládány na vnitřní hard disk. K záznamovému zařízení se můžete připojit pomocí internetu, pak lze provozovat on-line monitoring a i prohlížení záznamů přes jakýkoliv počítač nebo chytrý mobilní telefon.

Kamera je nejdůležitější součástí celého kamerového systému. Proto je nutné tomuto výběru věnovat velkou pozornost. Ve výběru máme několik typů kamer. Důležitými měřítky při správném výběru jsou: technologie bezpečností kamery, rozlišení, typ snímacího čipu, citlivost na světlo, ostatní funkce (infra přísvit, režim den/noc, ochrana proti osvětlení aj.). S výběrem Vám pomůže náš zaškolený pracovník.